Star Galaxy Granit Mutfak Tezgahı

Star Galaxy Granit Mutfak Tezgahı ( KAMPANYA : 440 tl )

star3

Star galaxy granit 440 tl/m

 

 

 

 

star2

Star galaxy granit 440 tl/m

star1

Star galaxy granit 440 tl/m

Granit mutfak tezgahı, doğal taş olup parlak görünümüyle en çok tercih edilen tezgah malzemelerinden biri olmuştur. Mermerde bu parlaklığın ve şıklığın yakalanamaması, mermer mutfak tezgahı alışkanlığımız sona erdirmiştir.Modern binalarda banyo ve mutfak tezgahı olarak granit tercih edilmektedir.

 

Granitlerde, doğal taş olan mermerler gibi pek fazla renk ve çeşide sahip değildir. Belli başlı renk ve modeller arasında seçim yapılmasını gerektirir.En çok siyah ve kahve renkleri tercih edilmektedir.

Granitlerde ek yerleri belli olur.Bu nedenle özellikler uzun olan mutfak tezgahlarında tek parçadan üretilmesine dikkat edilir.

Piyasada bulunan granitlerin büyük çoğunluğu yerli granit, italyan graniti ve yer kaplamalarında kullanılan çin graniti olarak tesnif edilebilir.

Çin graniti neredeyse fayans fiyatlarına satılırken, İtialya ve Türkiye menşeeli granitler fiyatlıdır.Türkiye’de mermer fiyatları Granit fiyatlarının bir hayli altındadır. Avrupa ülkelerinde bu durum tam tersine olup Granit fiyatları Mermer fiyatlarına göre daha ucuzdur.

Avrupa ülkelerinde Mermer özellikle zemin kaplamalarına çokça tercih edilen bir üründür.

Granit mutfak tezgahları dayanıklımıdır?

Evet, doğal taş olan Granit mutfak tezgahları mermerlere göre asitlere ve lekelere karşı dayanıklıdır.

Granit mutfak tezgahına ek yapılabilirmi?

Evet ek yapılabilir. Ek yerleri belli olacaktır. Tamamen kamufle etmek mümkün değildir. Ancak ek yapılacak parça ve ana parça birbirine görsel açıdan uyumlu şekilde dizayn edilirse, ek yerine dekoratif görüntü verilirse tamamen kamufle sağlanabilir.

Granit mutfak tezgahları ucuz veya pahalı olarak nasıl değerlendirilir?

Granit ucuz bir malzeme değildir.Dünya üzerinde çok yerde üretilmez ve çok fazla modelide bulunmaz.Fakat piyasadaki diğer mutfak tezgahları fiyatlarına göre kıyaslanırsa kesinlikle pahalı değildir. Fiyat olarak kendi gurubunda ortalama bir fiyata sahiptir.Bunun yanı sıra kendi içinde ucuz modelleri olduğu gibi pahalı renk ve modelleride mevcuttur.Örneğin bej ve kahverengi tonlar siyah renk granite göre daha uygun fiyatlıdır.

İstanbul Granit Mutfak Tezgahları

  • Zeytinburnu Granit Mutfak Tezgah
  • Avcılar Granit Mutfak Tezgah
  • Ümraniye Granit Mutfak Tezgah